Azt hiszem, szerelembe estem

Egy verőfényes délutáni napon - mint egyébként minden nap -, kisétáltunk apával a patakpartra. Játszott velem, gyűjtötte, dobálta a botokat, ültünk a domb tetején, énekeltük a számunkat... Egyszer csak, épp a domb tetején álltam, mikor megpillantottam egy nagy darab közeledő fekete valamit a távolban. Apa is észrevette, jól megijedt és gyorsan rám kapcsolta a pórázomat, és még azon is elgondolkodott, hogy felemel a karjaiba. Én ugyanis még elég kicsi voltam. 
Amikor már ott állt előttem az a nagy darab, csak annyit mondott csodálatos mély hangján, hogy szia, én Reno vagyok. Ekkor még közelebb jött, és megszagolta a fülemet. Velem meg nem tudom, mi történt. Teljesen megkukultam, apa mutatott be neki, mert én csak hebegtem-habogtam, remegtem. Folyamatosan azt mondogattam magamban: micsoda pasi, micsoda pasi...Apa azt hitte félek, de ez valami más volt. Honnan tudna ő ilyeneket? Ahogy Reno ott állt mellettem, és szagolgatott, én is éreztem az ő illatát. Mert nem szag volt az, hanem illat. Soha ilyet más kutyákon eddig nem éreztem, de nem tudom leírni, mert azt éreznetek kellett volna, erre nincsenek szavak.
Mikor már látta apa, hogy Reno nem azért jött, hogy bántson, leengedett. Mi pedig Renoval elmentünk sétálni, beszélgetni. Elmondta, hogy egy évvel idősebb nálam, és még sok mindenre megtanít majd, és természetesen vigyázni fog rám itt a patakparton, nekem semmitől és senkitől nem kell félnem. Jaj, nagyon sok mindenről beszélgettünk, és közben láttam, hogy ő is ügyel arra, hogy nagyon közel maradjon hozzám. Persze, mondanom sem kell, hogy én is folyamatosan mellette voltam, úgy, hogy mindig érezzem az illatát, és ha felnézek rá, mindig lássam a gyönyörű igéző szemeit. Eszembe villant, hogy valami hasonlót olvastam vagy hallottam már, valahogy így volt:
Én nem tudom mi ez, de édes ez,
Egy pillantásod hogyha megkeres,
mint napsugár, ha villan a tetőn,
holott borongón már az este jön. 
de persze nem mertem hangosan felidézni a gondoltaimat, nehogy megtudja Reno, hogy máris meghódított.

Hazafelé nem nagyon akartam menni, de apával megegyeztünk, hogy a patakparton mégsem lenne annyira jó aludni. Mikor beléptünk a lakásba én még mindig teljesen Reno hatása alatt voltam, és véletlen nekimentem az ajtókeretnek. Anya persze megijedt, és elkezdte mondogatni, hogy apa már megint nagyon kifárasztott, "nézd meg, alig áll a lábán ez a lány, minek kell annyira megfuttatni? És enni se akar! Tudod, hogy az van a könyvben írva, hogy.... " - de apa csak legyintett és mosolygott, aztán leleplezett: "egy métert sem futott! sétált az udvarlójával fel és alá!" de a többit nem hallottam, mert bebújtam az ágyamba, és már álmodtam is arról a gyönyörű, nagy darab fekete rotweilerről.

A patakpart

Miután körbejártuk Zugló minden nevezetességét gyalog, egyszer csak úgy döntöttünk, hogy igénybe vesszük a BKV járatait is, természetesen díjmentesen. Apa szerint azért, hogy megtanuljak közlekedni, de az igazság az volt, hogy baromira untuk már a környező utcákat, és hát lássuk be, apa egyre gyorsabban fáradt is már. Felszálltunk a házunk előtt megálló első járatra, és csak néztünk nagyot, amikor pár megállóval arrébb találtunk egy patakot. Mint később kiderült - csak hogy ne térjek el a helytörténeti szokásaimtól - ez a Rákos-patak. Persze, hogy jobban érdekelt, mint a trolizás. Szóval egy kis séta után be is értünk a patak mellett épülő negyedbe, itt találkoztam életemben először fekete színű emberrel, és hát ki más lett volna, mint maga Fekete Pákó barátunk? :) Apa el is keseredett egy kicsit, hogy itt lakik a közelben. Úgy vettem ki a szavaiból, mintha nem értékelné Pákó "művészi" tevékenységét. :)
Sétáltunk hát tovább, és nagy örömömre egyre több kutya jött velünk szembe. Igazi kutyaparadicsom ez a patakpart. Anya meg is nyugodhat, mert épp a múltkor problémázott azon, hogy már barátkoznom kellene, vagyis ahogy ő mondja, "szocializálnunk kellene, hogy majd jól kijöjjön más kutyákkal - ez volt a könyvben leírva". Na, ez a hely tökéletesen alkalmas az én szocializációmra. Összeszedtük az összes fadarabot,  szaladgáltunk, játszottunk, majd mikor elfáradtunk leültünk a domb tetejére, és énekeltük apával a 100 folk celsius számát:
A kutyám meg én,
A nyár közepén,
Ülünk a fűben a domb tetején...
csak éppen még nem volt nyár, de majd nyáron is elénekeljük minden nap, itt a domb tetején.